Tuvaleti neden sirkeli bir bezle temizlemelisiniz?

22
- Advertisement -
shutterstock.com

Sirke, tuvaleti daha hızlı ve kolay bir şekilde temizlemenin kullanışlı bir yolunu arayan insanlar için bir iyi çözümdür.

Tuvaleti temizlemek eğlenceli bir iş değildir. Ancak, yapılması gerekir. Neyse ki klozete sirkeli bir bez koyarak bu işi kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz.

Advertisement

Sert kimyasallar ve cildi tahriş eden maddeler içermeyen doğal bir temizleyici arıyorsanız, beyaz sirke listenizin başında olmalıdır. Asidik yapısı kir ve lekeleri ortadan kaldırabilir, kötü kokuyu uzaklaştırabilir. Bu da onu tuvaletinizi temizlemek için harika bir araç haline getirir.

Sirke, özellikle pahalı temizleyicilerle karşılaştırıldığında son derece uygun fiyatlıdır. Sirkeyi doğrudan kaptan dökmek yerine kontrollü bir kullanım için bir sprey şişesine koyarsanız daha da tasarruf edebilirsiniz. Sirke kendi başına tamamen etkili olsa da daha da güçlü bir şeye ihtiyacınız varsa karbonat da ekleyebilirsiniz.

Sirkenin diğer temizleyicilerle aynı antibakteriyel özelliklere sahip olmadığından endişeleniyorsanız, buna hiç gerek yok. Sirkedeki asit mikropları, bakterileri ve küfü öldürür.

Doğru bildiğimiz yanlışlar

shutterstock.com

Bazen tuvaleti temizlemek için çamaşır suyunu kullanırız, ancak bunu yapmamıza gerek yoktur. Çamaşır suyunun tek yaptığı tuvaleti dezenfekte etmektir ve bu hiç gerekli değildir. Peki, çamaşır suyu ne yapmaz? Klozet temizlemez ve kireç çözmez. Tuvaletinizi kireçten arındırmak mı istiyorsunuz? O halde sirke kullanın.

Tuvaleti sirke ile temizlediğinizde ne olduğunu öğrenelim… Bir sonraki sayfada bunu nasıl yapılacağını görün!

Advertisement